سرامیک کوتینگ

سرامیک کوتینگ

سرامیک بدنه خودرو در واقع نوعی پوشش مقاوم است که قادر می‌باشد از رنگ بدنه اتومبیل‌ها در برابر عناصر خارجی تا حد زیادی محافظت کند. سرامیک بدنه خودرو به صورت مایع با غلظت‌های متفاوت استفاده می‌شود؛ غلظت یا همان ویسکوزیته سرامیک بدنه خودرو بسته به میزان تراکم اتم‌های محلول سازنده پوشش متفاوت است

سرامیک بدنه خودرو را به نام گلاس کوتینگ نیز می‌شناسند؛ زیرا این سرامیک بدنه خودرو مانند یک پوشش اولیه و بدون رنگ عمل می‌کند و قادر است از بدنه اتومبیل شما در برابر بسیاری از عوامل خارجی محافظت کند. سرامیک بدنه خودرو می‌تواند از رنگ خودرو شما را در برابر آفتاب سوختگی، خط و خش، آلودگی‌های شیمایی و برخی عناصر فیزیکی مراقبت کند. سرامیک بدنه خودرو دقیقا مانند یک پوشش نازک ولی مقاوم عمل می‌کند که بر روی رنگ بدنه خودرو شما قرار دارد.

محافظ شیشه

در واقع حرفه‏ ای ‏ترین نوع پوشش شیشه‏ ای بوده و مایع آن توسط پدهای اسفنجی مخصوص، روی بدنه خودرو در مساحت مشخص پخش شده و توسط دستمال خاصی به صورت خیلی ملایم پرداخت می‏شود. پس از انجام این پروسه برای قسمت‏های مختلف، در نهایت، کل بخش خارجی با این سطح پوشانده خواهد شد.

این تکنولوژی به اتومبیل خاصی محدود نبوده و برای تمامی آنها، اعم از وارداتی و داخلی، می‏تواند در نظر گرفته شود. بر خلاف تصور برخی از افراد، این محصول مایع، با کاورهای پلاستیکی مرسوم، کاملاً تفاوت دارد. لایه شیشه‏ ای پیشرفته، ضمن داشتن زیبایی فوق‏العاده، از بدنه خودرو، در برابر خط و خش، شاخ و برگ درختان، نور خورشید، مات شدن بدنه و باران‏ های اسیدی به دلیل آلودگی هوا، محافظت می‏کند.

Glass Coating با واکس و پولیش‏های موجود در بازار ایران تفاوت دارد. به این دلیل که، واکس‏های مذکور دارای موارد زبر ساینده با عمر کوتاه هستند که در اثر مالش و سایش بدنه، به مرور زمان با خراب کردن رنگ بدنه خودرو، باعث کاهش عمر مفید آن می‏شوند. از طرفی، به دلیل اینکه ویژگی چنین پوششی، جلوگیری از آسیب به رنگ بدنه خودرو است، استفاده از مواد زبر و ساینده، دستمال‏های خشک و بی‏ کیفیت، سنباده و برس کارواش اتوماتیک و یا شستشو با پودرهای لباس شویی و مواد شوینده بی‏ کیفیت، می‏تواند به این لایه شیشه‏ ای آسیب وارد کند. بنابراین، پس از بررسی آب و هوای ایران توسط کارشناسان شرکت تولید کننده، شستشو به صورت ماهیانه و صرفاً با آب و بدون هیچ گونه شامپو، توصیه می‏شود.

Glass Coating ، خاصیت آب گریزی داشته که باعث می‏شود تا خودرو برای مدت طولانی‏ تری، تمیز باقی مانده و پروسه شستشو نسبت به حالت بدون پوشش، بسیار سریع‏تر انجام شود. بنابراین، با توجه به ماندگاری 3 ساله این پوشش، استفاده از آن، کاملاً مقرون به صرفه بوده و علاوه بر کاهش تعداد دفعات مراجعه به کارواش و کنترل هزینه‏ ها، به افزایش عمر رنگ، سلامت و تمیزی خودرو نیز کمک می‏کند. از طرفی، انجام بیش از یک لایه هم امکان‏پذیر بوده که البته بعد از هر 15 روز و بنا به تشخیص گروه آتالیموت می‏ بایست صورت پذیرد. از آنجا که رضایت مشتری و تلاش برای ایجاد بهترین کیفیت، از مهم‏ترین اهداف است، لذا، انجام پروسه نصب پوشش شیشه‏ای، توسط خود مالکین توصیه نمی‏شود.